Pracovní setkání uživatelů POC techniky

30. 3. 2023

Dne 22. 3. 2023 proběhl ve Fakultní nemocnici v Olomouci, pod organizací Oddělení klinické biochemie, celorepublikový seminář „Pracovní setkání uživatelů POC techniky – zkušenosti z terénu“. Cílem akce bylo sdílení praktických zkušeností se zaváděním, řízením provozu, školením uživatelů a kontrolou kvality POC systémů v nemocnicích v ČR. Součástí tematických bloků byly také přednášky lékařů z klinických, zejména JIP, oddělení, na kterých byly prezentovány zajímavé kazuistiky. Touto formou byla zdůrazněna nutnost využití POC přístrojů přímo u lůžka pacienta a jejich důležitost pro záchranu a zkvalitnění života pacientů.

Seminář navštívilo bezmála 130 účastníků z řad odborné veřejnosti, zejména laboratorních pracovníků, ale také lékařů a sester klinických pracovišť.

Děkujeme všem přednášejícím za kvalitní a jistě přínosná sdělení, firemním partnerům za podporu a všem posluchačům za vytvoření příjemné atmosféry.